KONST / Litografier / Färglitografi 14498249
nr 1449 8249
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Signerad, daterad 1976. Färglitografi. Bladets mått: 71x60cm, yttermått inklusive ram: 77x66cm
Kondition: skadad glas
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:48:31
19/2 16:12:15
300 kr
21/2 12:41:04
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko